آمبینت یعنی آوای درونی، صدایی که تورا احاطه کرده و حسش میکنی و زبان بیانش را نداری. آمبینت برای من صدای احساس است، صدایی دوست داشتنی! سبک موسیقیی که منو به گذشته میبره، آمبینت همون نوایی هست که منو گاهی با ترس یکتا میکنه، شاید آهنگی از جنگ، از خشونتی بی پاسخ و یا شاید فقط تمارض میکند! تظاهر به وحشت! حتی ظاهر وحتش هم زیباست! وحشتی تلفیقی از ادمی و طبیعت که مرزی برای آن مشخص نیست و از این دنیای خاکی گذشته و پابه کهکشان ها گذاشته. (بخوانید: پروژه فضایی ناسا و آمبینت).

 بگذار کمی زمینی شویم، تو آنرا در برهوت میابی، نوایی که بیان کننده هیچی و پوچی است. بیان کننده واقعیت ها و راستی ها! آمبینت همان زندگی است، یک زندگی کامل و سرشار از امیدها و پوچی، عشق و تنفر، وحشت و رضایت و...

آمبینت

در این پست گروه هایAnoice  و Sigur Rós و Novisad را معرفی میکنیم.

 آنویث Anoice

آمبینت

 بدون شک یکی از بهترین گروه های پست راک/آمبینت که سال 2004 در تکیو ژاپن پایه گذاری شد گروه آنویث هست. چهار آلبوم تاکنون از خود گروه منتشر شده ولی اعضای گروه هرکدام چند آلبوم به صورت جداگانه منتشرکردند. این گروه پنج نفره سال گذشته آخرین آلبوم خودشون را به عنوان into the shadows منتشر کردند ولی هنوز از انتشار البوم جدید حرفی نزدند! جالبه بدونید از سال 2004 تاکنون فقط سه ترک جدا از البوم از آنویث منتشر شده! "وبسایت گروه آنویث"

1: The End Of Something

2: Drops

  سگو رش Sigur Rós

سگو رش Sigur Rós

 

 گروه سگو رش ( Sigur Rós) ملیتی ایسلندی دارد. موسیقی ایسلند را اغلب بدلیل نام بیورک (صفحه بیورک در توییتر) خواننده نام آشنا و بازیگر فیلم Dancre In The Dark می شناسند . اما چند جوان خلاق توانستند کاری کنند که اسمشان به عنوان مهری روی موسیقی ایسلند زده شود. موسیقی آنان سراسر احساس و عاطفه و خویی آمیخته با طبیعت و بافتی بکر و زیبا است. این گروه در سال 1994 و به رهبری Jonsi Birgisson (صفحه یون ثر بریکسین در توییتر)مرد اول گروه و وکالیست و نوازنده ی گیتار شکل گرفت. درباره ی سبک گروه نمی توان بحث زیادی کرد. همینکه با آن آمیخته شوی احساس نزدیکی خاصی خواهی کرد . اما Sigur Rós را بیشتر بعنوان یکی از غول های شاخ و دم دار آمبیت می شناسند. هرچند افرادی هستند که معتقند سبک این گروه پست راک است! تاثیرات فراوانی از موسیقی کلاسیک و مینیمال را در کارهای سیگاروس می توان یافت. ترک هایی که با اسباب راک نواخته می شوند اما گویی قطعه ای امبینت یا مینیمال را گوش می کنی.

بیورک گومندسودواتیر شناخته‌شده با عنوان بیورک، خواننده و ترانه‌سرا، آهنگ‌ساز، هنرپیشه و تهیه‌کننده موسیقی اهل ایسلند است که آثار او شامل سه آلبوم به عنوان خواننده اصلی گروه موسیقی آلترنتیو راک ده شوگرکیوبز، هفت آلبوم انفرادی، و دو موسیقی متن فیلم و مشارکت در تعداد زیاد دیگری از جمله لئون است که ترانه "ونوس به عنوان یک پسر" در آن فیلم قرار گرفت.
وی ستاره فیلم سینمایی رقصنده در تاریکی اثر لارس فون تریر به عنوان بازیگر و خواننده نیز می‌باشد.

Svefn-g-englar

Artist: Sigur Rós
Album: Ágætis byrjun
Released: 1999

دانلود کنید Download

------------------

Svo Hljótt

Artist: Sigur Rós
Album: Takk...
Released: 2005

دانلود کنید Download

 نووی ساد Novisad

Novisad

  از گروه Novisad اطلاعات زیادی ندارم ولی از اونجایی که گوگل نوشته سال 1980 شروع به فعالیت میکنند. این گروه در زمره بهترین آهنگسازان سبک پاپ آمبینت هم شناخته شده و آثارش در گلچین های این سبک در سال های گذشته دیده شد. چهار آلبوم منتشر شده از این گروه عبارت اند از Seleya, Novisad, Funkel, Adlib و دو ترک را برای شما اماده کردیم:

Novisad - Sommersonnenschein


Artist: Novisad
Album: Seleya
Released: 2001
------------------

novisad - macht


Artist: Novisad
Album: Seleya
Released: 2001