دوباره دست به نوشتن شدم و بعد پست دیشب تصمیم گرفتم یکی از بهترین آهنگ های دیپ پرپل Deep Purple یعنی Soldier Of Fortune را معرفی کنم! خب این حجم نوشتن تو این دوره زمانی دور از انتظاره اما هنوز یادم نرفته بلاگ های قبلی را که در آخر بستند، با روزانه 10 15 پست آپ میکردم! حضور در بیان هم تجربه و مقدمه ای هست برای شروع نوشتن در یک هاست مجزا و مطمئن، که تا مدتی بعد حتما فرهم میشه! 

Deep-Purple

 بدون تردید نیمی از کاربرانی که از آشفته دیدن میکنند دوستان توییتری من هستند، سعی کردم با شبکه های دیگه هم بلاگ را معرفی کنم که انگیزه ای بشه بر نوشتن های بهتر و باکیفیت تر که متاسفانه براساس سیاست های گوگل و الگوریتم هایی که توی این مدت بر بلاگ ها اجرا میکنه، این کار زیاد جالب و مناسب نیست. بازدید هم که ارزش و اعتبار یک صفحه را نشون میده! خوشبختانه دوستانی ندارم که مطابق جهت فکری و موافق سلایقم باشند پس برای معرفی دست باز هستم و البته این به این معنی نیست که اگر شخصی اطلاعی داره دست به افشا نزنه، چون با تنظیمات بلاگدهی بیان، سیستم کامنت را برای همه پست ها فعال کردم و هیچ محدودیتی برای ارسال نظر قرار ندادم.

بریم سراغ بند انگلیسی دیپ پرپل! 

 Deep Purple یک گروه راک انگلیسی است که کار خود را از سال ۱۹۶۸ در هارفوردشایر شروع کرد. دیپ پرپل را یکی از پیشگامانِ موسیقی هوی متال و هارد راک مدرن در نظر می‌گیرند، گرچه برخی اعضای دیپ پرپل مدعی هستند که موسیقی آن‌ها نمی‌تواند در این سبک‌ها دسته‌بندی شود. گروه در طول فعالیت خود تغییرات زیادی در ترکیب نفرات خود دیده، و بین سال‌های ۱۹۷۶ تا ۱۹۸۴ فعالیتی نداشت.

 آهنگ‌ساز و نوازنده کیبورد این گروه افسانه ای جان لرد (Jonathan Douglas "Jon" Lord) بود که در سال ۱۹۶۸ دیپ پرپل را بنیاد گذاشت که به یکی از محبوب ترین گروه‌های راک جهان تبدیل شد. لرد که در گروه دیپ پرپل علاوه بر نواختن کیبورد، چندین ترانه از جمله "دودی بر روی آب" برای گروه ساخت، با گروه ها و موزیسین زیادی همنوازی می کرد. در سال ۱۹۷۶ گروه از هم پاشیده شد، اما بار دیگر در سال ۱۹۸۴ از نو تشکیل شد. دیپ پرپل در سراسر جهان کنسرت برگزار کرد و شش آلبوم منتشر کرد که بیش از ۱۵۰ میلیون نسخه از آنها به فروش رفته‌است. جان لرد در سال ۲۰۰۲ از عضویت در گروه دیپ پرپل کناره گیری کرد و نهایتا در هفتاد و یک سالگی به علت ابتلا به سرطان لوزالمعده فوت شد.

جان لرد

 از دیگر اعضای این بند میتوان به ایان گیلان (Ian Gillan) اشاره کرد که بیشتر به عنوان خواننده اصلی و نویسنده متن آهنگ‌های دیپ پرپل شناخته شده است. او همچنین در مدت زمانی کوتاه با بند بلک سبث همکاری داشت.

  متن آهنگ :

I have often told you stories about the way
I lived the life of a drifter
Waiting for the day
When I'd take your hand and sing you songs
Then maybe you would say
"Come lay with me and love me"
And I would surely stay
But I feel I'm growing older
And the songs that I have sung
Echo in the distance
Like the sound
Of a windmill going round
Guess I'll always be a soldier of fortune
Many times I've been a traveller
I looked for something new
In days of old when nights were cold
I wandered without you
But those days I thought my eyes had seen you standing near
Though blindness is confusing
It shows that you're not here
Now I feel I'm growing older
And the songs that I have sung
Echo in the distance
Like the sound
Of a windmill going round
Guess I'll always be a soldier of fortune
I can hear the sound
Of a windmill going round
Guess I'll always be a soldier of fortune
I guess I'll always be
A soldier of fortune

دانلود کنید

Download Link

--------------------------

 پینوشت ها و منابع: