بعداز یه مدت طولانی، دوباره دست به تایپ شدم و یه آهنگ دیگه! خوشبختانه یا شوربختانه آهنگی که امشب پست میکنم تصادفا بگوشم خورد و حسرت اینکه چرا زودتر از اینها باهاش آشنا نشدم! البته احساسه ناخوشایندی نیست؛ از دید دیگه این که معمولی و طبیعی! ترک خوبی که ناگهانی از یکی آیپادها، شافل شد نظر منرا بخاطر تلفیق آهنگسازی و Match شدن لیریکس با اون به اندازه کافی جلب کرد تا سراغ بیوگرافی بندِ سازندش برم.

 واقعیت اینه هنوز شناخت ارضا کننده ای ازشون ندارم، بجز اطلاعات کمی که از ویکیپدیا و آل موزیک و صفحه های اجتماعی در توییتر و اینستاگرام! طبق معمول همه لینک های مرتبط را در انتهای پست قرار میدم که مهری بشه بر اعتبار این یکی پستِ آشفته. آهنگ "از دست دادن دینم" بنظرم به تنهایی دلیل خوبی برای دانلود آلبوم مربوطه اش یعنی Out of Time با بالاترین کیفیت خودش (Flac) برای من بود! یه آلبوم خوب با حجمی تقریبا 1.5 گیگ! خب انتظار آپلود این آلبوم را به صورت یکجا ازم نداشته باشید، قول میدم طی چندروزی این آلبوم را با همون کیفیت فِلَک به صورت جداگانه توی سرور پیکوفایل آپ کنم.

  REM یک گروه پست-پانک آمریکایی، از شهر آتن ایالت جورجیا بود که بعد از تغییر سبک به آلترنیتیو و فالک و کالج راک (برخی موارد جانگل پاپ هم کار کردند) اسم گروه را با نقطه تزیین کردند و چیزی که امروز ما ازشون میبینم R.E.M هست! اولین آهنگ این گروه "Radio Free Europe" بود و در سال 1981 ریلیز شد که درنوع خودش یک جنبش بود برای ارتقای سطح موسیقی زیرزمینی آمریکا! 

گروه R.E.M

 بنیانگذار R.E.M اقای Bill Berry درامر معروف و شناخته شده امریکایی بود که علاوه بر بند رم کارهای شخصی و اینسترومنتال زیادی با نوازنده های دیگه داشته و از اعضای دیگه؛ Peter Buck که گیتار بیس بود، وکالیست زمینه به عهده Mike Mills و در نهایت وکال اصلی که اقای Michael Stipe بود. بند R.E.M سال 1980 تشکیل شد و پس از فراز و نشیب های زیادی که داشت نهایتا سال 2011 ازهم پاشیده شد. R.E.M از اولین گروه های سبک آلترنیتیو بود که موفقیت و شناخته شدنش را در عرصه جهانی مدیون ترانه Losing My Religion هست. ترک مذکور هنگام انتشار در چارت‌های فلاندرز، در رتبه اول و در چارت‌های سوئد، فرانسه، اتریش، نروژ جزو ده ترانه اول قرار گرفت.

 پس از انتشار این آهنگ که همراه با آلبوم "وقت تمومه" یا همان Out Of Time بود؛ واکنش های جهانی نسبت به البوم هم زیاد شد و در نهایت خودآلبوم در آمریکا و انگلستان در چارت های اول فروش به مدت 108 هفته قرار گرفتند و از نتایج دیگر کپی شدن بیش از چهار و نیم میلیون نسخه از آلبوم در آمریکا و بیشتر از هجده میلیون نسخه در کل جهان بود. آلبوم Out Of Time در همان سال عرضه، یعنی سال 1991 برنده دو جایزه گرمی شد: یکی به عنوان بهترین البوم سبک آلترنیتیو راک و دومی بدلیل سینگل Losing My Religion .

 اما اگه بخواهیم بیشتر درمورد بند بدونیم و سبکی که اختیار کردند -اگه دقت کرده باشید سرتاسر متن بالا به سبک Alternative منشن دادم- میتونم این را بگم که در سال هایی که آلترنیتیو داشت جا بین ژانر های دیگه باز میکرد، R.E.M حکم یک لیبل (Label) داشت. درست مثل ژانره گرانج که توسط نیروانا (بند Grunge alternative rock امریکایی که توسط کورت کوباین 1987 شکل گرفت) معرفی شد و یا بند کالیفرنیایی Pavement که سبک ایندی راک (Indie Rock) را با شکل گیری در سال 1989 جلا دادند. البته یکی از دلایل شهرت و موفقیت R.E.M همون تازگی سبک بود.

  در نگاه کلی به البوم "وقت تمومه" تلفیقی از ژانر های دیگه مثل فالک و پاپ کلاسیکال (pop, folk and classical) هم میبینیم که خب بازمانده هایی از آلبوم قبلی گروه که Green نام داشت هستند. دقت بیشتر منو متوجه رگه هایی از کانتری پایه کرد که در سایت اصلیشون به عنوان یک واسطه به آلبوم بعدی یعنی Automatic for the People نام گرفته بود. (قبلا این حرکت را توی البوم های بنده پراگرسیو و آرت راک پینک فلوید دیده بودم، اینکه کدوم آرتیست پیشگام بوده را متاسفانه نمیدونم)

دانلود و معرفی آثار گروه R.E.M

متن آهنگ Losing My Religion، توسط پیتر باک گیتاریست گروه نوشته شده و ضبط آن در سپتامبر 1990 در استدیو Bearsville شروع شد. نوازنده بیس این آهنگ (Mike Mills) بیس لاین (bassline) اهنگ را با الهام از نوازنده گروه رویایی Fleetwood Mac یعنی John McVie انجام داد.

 فکر کنم به اندازه کافی در مورد آهنگ و آلبوم نوشتم، آهنگ اولی که قرار دادم آهنگ Losing My Religion :

Oh life, it's bigger
It's bigger than you
And you are not me
The lengths that I will go to
The distance in your eyes
Oh no, I've said too much
I set it up

That's me in the corner
That's me in the spotlight
Losing my religion
Trying to keep up with you
And I don't know if I can do it
Oh no, I've said too much
I haven't said enough

I thought that I heard you laughing
I thought that I heard you sing
I think I thought I saw you try

Every whisper
Of every waking hour
I'm choosing my confessions
Trying to keep an eye on you
Like a hurt, lost and blinded fool, fool
Oh no, I've said too much
I set it up

Consider this
Consider this, the hint of the century
Consider this, the slip
That brought me to my knees, failed
What if all these fantasies come
Flailing around
Now I've said too much

I thought that I heard you laughing
I thought that I heard you sing
I think I thought I saw you try

But that was just a dream
That was just a dream

That's me in the corner
That's me in the spotlight
Losing my religion
Trying to keep up with you
And I don't know if I can do it
Oh no, I've said too much
I haven't said enough

I thought that I heard you laughing
I thought that I heard you sing
I think I thought I saw you try

But that was just a dream
Try, cry, why try
That was just a dream
Just a dream
Just a dream, dream

دانلود آهنگ با کیفیت Flac با حجم 170 مگابایت

دانلود کنید

----------------------

دانلود آهنگ با کیفیت 320 کیلوبیت با حجم 10 مگابایت

دانلود کنید

Losing My Religion

--------------------------------------------

 پینوشت ها و منابع: