و بازهم یک پست اختصاصی از اشفته، بهترین و زیباترین آهنگ های اریک پاتریک کلپتون که از مشهورترین و تاثیرگذارترین نوازنده های گیتار و از معروف ترین خواننده های سبک جاز و بلوز است! تنها نوشتن اسامی بندهایی نظیر Cream و The Yardbirds کافی است تا اهل موسیقی راک به جایگاه کلپتون در موسیقی غرب آشنا بشوند.

 اریک کلپتون "Clapton" از سال 1962 تا اکنون در حرفه خود، گیتار الکتریک و اکوستیک مشغول بوده است و آلبوم های موفقی مانند History Of Clapton و No Reason To Cry (که با همکاری خواننده و شعر مشهور انگلیسی باب دیلن بوده است) را منتشر کرده است.

Eric Patrick Clapton

  نکته قابل توجه درمورد وی بهره بردن از شاعر بزرگ ایرانی ،حکیم نظامی، در دو ترانه خود هست! برای دانلود آن دو ترانه و مشاهده مطالب بیشتر درباره موسیقی و سبک اریک کلپتون (بلوز) به ادامه مطلب بروید.

 او همچنین در فیلمی از "کن راسل" کارگردان بریتانیایی، در نقش اندرزگو در اپرای Tomy Rock شرکت جست ، یکی از دلایل محبوبیت اریک این بود که او توانست به مدت یک سال هر شب در سالن Albert Hall لندن برنامه اجرا کند . او هر شب را به سه قسمت Blues , Orcherstral, و Regular تقسیم می کرد .

 دانلود آهنگ اول: آهنگ لیلا Layla 

What'll you do when you get lonely
وقتی تنها می شی چه خواهی کرد
And nobody's waiting by your side
کسی را نداری که منتظرت باشه
You've been running and hiding much too long
برای مدتهای طولانی فرارکرده ای و پنهان شده ای
You know it's just your foolish pride
می دانی آن فقط غرور احمقانه ات است

ویدیو این آهنگ در سایت یوتیوب موجود است، برای مشاهده کلیک کنید.

اریک کلپتون
--------------------------------------------

 پیوست ها و پینوشت های من:

  1.  کن راسل (Henry Kenneth Alfred Russell)، یکی از نامتعارف‌ترین کارگردانان سینمای بریتانیا بود و خالق فیلم‌هایی چون «عشاق موسیقی»، «زنان عاشق»، «تامی» و «شیاطین» است.
  2. سایت رسمی اریک کلاپتون http://www.ericclapton.com