فیلم زیبای La La Land (سرزمین رؤیایی) سومین اثر سینمایی از کارگردان 31 ساله امریکایی، «دیمین شزل» (Damien Chazelle)، است که در سال 2016 در ژانر موزیکال و رومانتیک منتشر شد. شهرت این فیلم بدلیل نقد های فراوانی بود که در ابتدا کسب کرد به گونه ای که امتیاز منتقدین این فیلم 92 از 100 است. داستان لالالند در مورد دختری بنام میا (با بازی اما استون Emma Stone) و سباستین ( با بازی رایان گاسلینگ Ryan Thomas Gosling) است که با امید به پیروزی و موفقیت در سینمای هالیوود و موزیک فعالیت میکنند.

 سبک داستانی این فیلم همچون زندگی در سال های 1950 تا 1960 اتفاق میافتد و سباستین یک نوازنده جاز است و بدنبال آن است که کلوب موسیقی خودش را بپا کند و به سوی آرزو های خودش برود و میا یک بازیگر است که از دوران کودکی بدنبال شهرت و رسیدن به ارزویش، یعنی هالیوود تلاش میکند. اما این دو در راه رسیدن به خواسته هایشان مدام شکست میخورند.

La La Land

 بازیگران La La Land

نام بازیگر شخصیت
اما استون میا دولان
رایان گاسلینگ سباستین وایلدر
بیل جی. کی. سیمونز
کیث جان لجند
رزمری دویت لائورا وایلدر

میگن فی

مادر میا دولان

 از جلوه ها تا عشق به موسیقی جاز 

 لا لا لند یک ذهنیت ایده آل از عشق و دوستی را به ما نشان میدهد و آنقدر این نمایش با جلوه ها تزئین شده است که بیننده را در خودش غرق میکند. کارگردان این فیلم، یعنی شزل، در زمینه موسیقی به آثار کلاسیک و جاز بسیار علاقه نشان میدهد به گونه ای که در فیلم دوم او بنام Whiplash تجربیات فردی وی را در گروه دبیرستانش میبینیم که نوازنده درام است و برای رسیدن به هدفش که تحت تاثیر قرار دادن استاد و مربی خویش است تلاش های بسیاری میکند.

 موسیقی متن

01 - Another Day of Sun
02 - Someone in the Crowd
03 - Mia & Sebastian's Theme
04 - A Lovely Night
05 - Herman's Habit
06 - City of Stars
07 - Planetarium
08 - Summer Montage / Madeline
09 - City of Stars
10 - Start a Fire
11 - Engagement Party
12 - Audition - The Fools Who Dream
13 - Epilogue
14 - The End
15 - City of Stars

 درباره ترک پانزدهم که شهر ستاره ها نامگذاری شده است اینکه شعر آن توسط جاستین پائول سروده شده و موسیقی آن هم توسط جاستین هورویتز، ساخته شده است. از این آهنگ تاکنون نسخه های متعدد و زیادی توسط هنرمندان مختلف منتشر شده است. متن آهنگ City Of Stars :

شهر ستاره‌ها آیا تو فقط برای می‌درخشی؟

شهر ستاره‌ها در مقابل چشمان من ندیدنی‌ها زیاد است.

چه کسی می‌داند؟

آیا این شروع چیزی شگفت‌انگیز و جدید است؟ یا رؤیایی که دوباره رنگ واقعیت به خود نخواهد گرفت.

 

Download City Of Stars

دانلود آهنگ شهر ستاره ها

دانلود آلبوم فیلم La La Land

 آلبوم موسیقی 

 آلبوم موسیقی فیلم توسط جاستین هورویتز Justin Hurwitz، آهنگساز و نویسنده آمریکایی تدوین شده است. تمامی آهنگ های خوانده شده و نواخته شده در این فیلم بدون هیچ ویرایش و کم کاستی در این آلبوم موجود میباشند بدلیل انتقال حس و حال واقعی کاراکترها و آهنگ به شنونده، که در نوع خود کار بسیار جالبی است.

 جاستین هورویتز در سال ۲۰۱۶ برای آهنگسازی این فیلم نامزد و برنده جایزه گلدن گلوب بهترین موسیقی و جایزه اسکار بهترین موسیقی متن شد.

-----------------------------------------------------

 منابع و پیوند به بیرون