دمیس روسس، نوازنده و ترانه ساز یونانی که بیشتر از 60 میلیون دلار آلبوم در سرار دنیا به فروش رساند در شصت سالگی توی بیمارستان شهر آتن زندگی اش را با دنیای موسیقی و ترانه وداع گفت.

 دمسیس روسس که بخاطر بهترین آهنگ های سولو در دهه های 1970 و 80 میلادی به شهرت رسید علاوه بر کارهایی که انفرادی انجام میداد از اعضای گروه پراگرسیو راک Aphrodite's Child نیز بود. دمسیس لحظات پایانی زندگی اش در زندگی را گاهی تنها در بیمارستان گذرانده بود و اندک زمانی را نیز در محاصره حلقه صمیمی خانواده اش!

 آهنگسازی و شروع کارهای او هنگامی که ۱۷ ساله بود، با گروه "ایدولز" آغاز شد و پس از آن به گروه آفرودیت چایلد و سپس به گروه ناموفق "ما پنج نفر" پیوست. اما از هیجانات و سوژه های جالب زندگی وی میتوان به ربوده شدن هواپیمایی در سال 1985 نگاهی انداخت که روسس نیز یکی از سرنشینان آن بود ولی در مصاحبه ای که وی پس از آزادی انجام داد اعلام کرد که در طول مدتی که ربوده شده بوده است کسی به وی سخت نگرفته و با او مهربان بوده اند!

 در این پست مجموعه ای از بهترین و پرفروش ترین اهنگ های دمسیس روسس را برای شما قرار دادیم که در طول زندگی اش منتشر کرده است.

دمسیس روسس

 

Demis Roussos - Goodbye My Love Goodbye

Album: Forever & Ever - 40 Greatest Hits
Uitgebracht op: 2006

از اینجا دانلود کنید

-------------------------------------------

Demis Roussos - Can't Say How Much I Love You

Album: Happy To Be
Released: 1976

از اینجا دانلود کنید

-------------------------------------------

Demis Roussos - Paloma Blanca

Album: Ich Habe Das Glück Gesehn

از اینجا دانلود کنید